Databáze nebezpečných výrobků

Dekorativní větev

Hlášení RAPEX 26/2010

Větev 14 cm dlouhá s imitací bobulí: malin, černého rybízu a ostružin.

Typ výrobku Ref. 1390105
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože větev obsahuje imitace ovoce, které může být zaměněno s reálnými plody (maliny, ostružiny a černý rybíz). Tyto plody lze oddělit silou 7 N, 14N a 20N a vejdou se celé do válce na malé části. Proto představují bezpečnostní riziko pro uživatele a zvláště pro děti (udušení, ucpání trávicího traktu).

Země původu Belgie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Francie, Další: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit