Databáze nebezpečných výrobků

Villaverde-Decoration Dekorativní skleněné kameny - Villaverde skleněné kameny, průzračné 4-10mm 450g/balení

Hlášení RAPEX 37/2010

Válcová, průhledná, plastová nádoba se světle šedým šroubovacím uzávěrem - obsah: bílé / transparentní skleněné kameny, které vypadají jako světlý kandovaný cukr, mnoho krystalů je velmi ostrých a špičatých.

Typ výrobku BAN: 1091148, Delivery item No: 45056
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko udušení, protože vypadá jako jídlo, a existuje riziko, že si jej spotřebitelé, zejména děti, spletou s potravinářským výrobkem a vloží jej do úst, budou jej cucat nebo jej spolknou.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 4019916450560
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Slovinsko, Irsko, Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení z trhu.

Datum publikace 14.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit