Databáze nebezpečných výrobků

Jm Diy Your Home Wall dekorativní nálepka na zeď "Decorative wall sticker"

Hlášení RAPEX 20/2013

1) Dekorativní nálepka z plastového materiálu představující černý strom, velikosti 50x70 cm, zabalený v plastovém obalu. 2) Dekorativní nálepka z plastového materiálu představující černý strom se zelenými listy a nápisem "Forever With you, If the sun were to rise in the sest, my love would be unchanged forever". Velikost 60 x 90 cm, zabalený v plastovém obalu.

Typ výrobku 1) položka č. AMU-0089 (model JM8047) na faktuře, 2) položka č. AMU-0097 (model JM7087) na faktuře.
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí a nebezpečí znečištění životního prostředí, protože obsah kadmia přesahuje limit 0,01 % (tj.100 mg/kg) hmotnosti polymeru. Kadmium je těžký kov, který se hromadí v lidském těle a je to také známý karcinogen a mutagen. Člověk je vystaven kadmiu při instalaci nebo odstraňovaní tapety. 1) Průhledný plastový materiál obsahuje 850 mg/kg. 2) Zelený plastový materiál obsahuje 640 mg/kg.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH 1907/2006.

Čárový kód Unknown
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 04.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit