Databáze nebezpečných výrobků

Mastermark dekorativní krb "Tabletop fireplace"

Hlášení RAPEX 44/2014

Krb - oheň k umístění na stůl se skládá z černé ocelové základny a krytu z čirého skla. Nádrž na bioethanol je z nerezu a je umístěna uprostřed ocelové základny. Výrobek obsahuje také ozdobné kamínky a nástroj na uhašení. Bílé ozdobné kamínky jsou na ocelové základně kolem palivové nádrže. Skleněný kryt je 17 cm vysoký a základna má 10 cm.

Typ výrobku zboží č.: T27582A4X/WY840B-20
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Krb má nebezpečnou konstrukci: při plné nádrži uniká z horního napojení palivové nádrže palivo. Uniklé palivo se může dostat do prostoru s kameny a kvůli kamenům je obtížné potom oheň uhasit. To může vést k požáru a popálení.

Země původu Čína
Čárový kód 6430023003681
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 11.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit