Databáze nebezpečných výrobků

River rocks dekorativní kameny

Hlášení RAPEX 7/2015

1) Dekorativní kameny připomínající bonbóny - různé tvary, pastelové barvy (žlutá, oranžová, červená, fialová, cyklámenová, modrá a zelená). 2) Oválné skleněné kamínky o rozměru cca 18 mm připomínající bonbóny. Průhledné s různými odstíny (zelená, hnědá, žlutá). Průhledný obal s kartonovým štítkem. 

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože kamínky připomínají bonbóny a děti by je mohly vložit do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit