Databáze nebezpečných výrobků

Dekorační předmět - ovoce

Hlášení RAPEX 52/2010

Výrobky napodobující potraviny vyrobené z polystyrenu ve tvaru žlutého a červeného pocukrovaného miniaturního jablka, červených třešní, miniaturních žlutočervených hrušek. Ovoce je připevněné k drátu napodobujícímu větev. Prodává se zabalené pod plastovým krytem na kartonovém základu s obrázky vánočního stromu a cukrové hůlky. Na štítku je nápis "Kaufland Bulgaria". Každé balení obsahuje štítek s nápisy v sedmi jazycích včetně bulharštiny a s čárovým kódem.

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože imitaci ovoce lze snadno oddělit a zvláště malé děti ho mohou vložit do úst a spolknout, protože si ho spletou se skutečným ovocem.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 4300175785747
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit