Databáze nebezpečných výrobků

Daylong, Ultra 25 Lipozomální locio

Daylong Ultra 25 Lipozomální locio

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Popálení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek nevykazoval dostatečnou voděodolnost, i přesto, že je deklarován jako voděodolný. Riziko spálení pokožky při pobytu ve vodě a s tím spojená vyšší pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže.

Země původu Švýcarsko
Čárový kód 77612076388734
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 16.06.2011
Zdroj: dTest

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Michal 25.8.2014 04:20

  Taky by mne zajimalo, jestli dTest dodrzel navod a testoval az po 20 minutach po aplikaci. Otazka uz padla a odpoved ne, coz samo o sobe o necem svedci. Kopirovat stale stejnou prefabrikovanou odpoved neni zrovna seriozni.

  Osobne Daylong pouzivam uz aspon 10 let k plne spokojenosti. Prevazne v lete na horach, na ledovcich nad 3000 m, kde slunce pali vic, nez u more. Daylong je jediny pripravek, kterym se mohu rano namazat, nejsem cely ulepeny a vecer nejsem spaleny, prestoze se kvuli namaze hodne potim. Cokoliv jineho se potem za par hodin smylo. Dobre zkusenosti s nim mam i u more, presoze mam ve zvyku plavat hodinu i vic v kuse. Proto mam pomerne silne pochybnosti o metodice testovani. Navod je k pouziti potreba dodrzet.

  reagovat

  R R
 • Milena 16.8.2014 10:13

  Naprosto nesouhlasím s výsledkem dtestu. Daylong používám jako alergik již několik let, s nejlepšími zkušenostmi. Nikdy jsem se nespálila. Když jsem u moře, namažu se hned ráno, ještě předtím, než jdu k vodě a funguje celý den (pětadvacítka). Stačí číst příbalový leták, dodržet návod a ihned po namazání nejít do vody a cca půl hodiny počkat než se vstřebá. Daylong je příjemný, málo mastný a navíc hezky hydratuje. Opalovací krémy, jejichž voděodolnost spočívá v tom, že mastná vrstva je tak odolná, že ji voda neodstraní, mi nevyhovují.

  reagovat

  R R
 • leona 5.12.2013 19:24

  naprosto souhlasím s dtestem,cela naše rodina byla,ktera byla exponovaná slunečnímu záření byla spalená..i,když se aplikace opakovala i po koupání..take voděodolnost žádná..žadny takovy to problém jsme nikdy neměli do doby,než jsme zkusili daylong...je to bezcenný výrobek.

  reagovat

  R R
 • Marcela 29.6.2013 15:38

  Možná by nebylo na škodu, kdyby si D Test přečetl něco z fyziky a nestrašil národ. U UVA záření nebylo prokázáno, že je zhoubné pro živé organismy, na rozdíl od UVB, které je rakovinotvorné. Přemíra UVA je zodpovědná za sluneční alergii, ztrátu elasticity kůže, stařecké skvrny atp.
  Připojuji se k názorům, že testování nebylo objektívní, Daylong používám od doby, kdy přišel na český trh a od té doby jsem se nikdy nespálila, na rozdíl po použití od všech ostatních opalovacích prostředků ( A že jich bylo!)

  reagovat

  R R
  • dTest 1.7.2013 18:11

   Vážená paní Marcelo,
   UVA záření, na rozdíl od UVB záření, proníká hluboko do kůže a poškozuje buňky, tzv. keratinocyty, které se nacházejí v bazální kožní vrstvě. Zde také dochází nejčastěji ke vzniku rakoviny a UVA záření může zhoubné bujení v této vrstvě kůže iniciovat. K dalším poznámkám viz naše komentáře níže. Naše testy nevycházejí pouze z mnohaletých a individuálních praktických zkušeností, ale z laboratorních testů, které si spotřebitel sám udělat nebo zaplatit nemůže.

   reagovat

   R R
 • Jana Š 15.11.2012 10:12

  Zajimal by me zpusob testovani na ochranu oproti UV A zareni po koupani. Jelikoz i sam vyrobce popisuje uplne jiny mechanizmus ucinku (LIPOZOMALNI - chemicky) nez je tomu napr. u vyrobku DM (fyzikalni). Jednalo se o testovani in vivo, nebo in vitro?
  Prominte, ale to jedine mi vysvetluje proc by Vam to vyslo tak sporne. Hlavne vzhledem ke zkusenostem vsech uzivatelu, tedy i me. Nerikam ze neni potreba opakovane kremovat i po koupani. Mela jsem tezkou solarni dermatitidu (vyvolanou UVA zarenim), ktera, ale po aplikaci Daylongu (tehdy jenom 16) a opakovanem koupani v mori byla dalsi aplikace potrebna az po 8 hodinach.
  Dalsi pripad je moje maminka, ktera ma chronickou aktinickou dermatitidu (taky zpusobena UVA zarenim). Po tom, jak zacla pouzivat prave testovany Daylong 25 (v r 2009) doslo ke zmirneni onemocneni.

  reagovat

  R R
  • dTest 20.11.2012 09:01

   Výsledky našeho testu se vztahují pouze k testovanému výrobku pro danou sezónu a k testovanému ochrannému faktoru. Složení výrobků se může rok od roku měnit. Ochranu ve vodě nelze poznat podle toho, zda se krém rozpustí nebo ne, klíčové je, zda UV filtry v něm obsažené fungují tak, jak mají (měří se ochranný faktor po expozici vodě, který je vždy výrazně snížený). Stejně tak nelze poznat ochranu podle toho, že se nespálíte neboť spálení způsobuje jen UVB záření, UVA, které je také rakovinotvorným faktorem spálení nepůsobí.
   Výrobek, který by vydržel chránit celý den, ani výrobek, který by dostatečně chránil po pobytu ve vodě neexistuje! Aplikaci je nutné opakovat pravidelně a vždy po pobytu ve vodě, a to i u výrobků Daylong!

   reagovat

   R R
 • Jana 25.5.2012 09:29

  Tomu testu absolutně nevěřím. S krémem jsem max.spokojená již několik let a opravdu mi stačí aplikovat 1 denně. Používala jsm ho v loni v Egyptě a opravdu se nespálíte.Trpěla jsem na "sluneč.vyrážku",ale s Daylongem už ani jednou-DOPORUČUJI !!!

  reagovat

  R R
  • sis 25.5.2012 22:57

   Eh, moc inteligence jsi nepobrala, že? To, že nemáš připálenj povrch, neznamená, že to záření, které proniká hlouběji je bezpečné. Přemýšlet by bolelo?

   reagovat

   R R
   • garfinela 18.8.2014 15:03

    Co si to dovolujete někomu psát, že nepobral moc inteligence. Daylong je jediná značka po které nemám vyrážku a nespálím se. Takže ho používám. Máte snad dojem, že by bylo inteligentnější používat jinou značku, spálit se a mít vyrážku jenom proto, že tam by nějakej chytrolín tvrdil, že nepropustí záření hlouběji?

    reagovat

    R R
 • Lucia 17.1.2012 09:16

  .....samozrejme nestačí natriet sa len 1 x za den....to je totálna hlupost....ja mám miernu alergiu na slnko a všetci dermatologovia mi povedali, že treba sa opakovane natierat počas dna !!!!!!!!!!! .....neviem, ktorý lekár Vám povie, že len 1 x sa natriet za den stačí ?????????

  reagovat

  R R
  • Huja 10.7.2013 23:38

   Já se s tímto mažu vždy jen ráno a většinou to stačí. Pouze při velmi silném slunci raději mažu ramena a citlivá místa ještě odpoledne ...

   reagovat

   R R
 • dTest redakce 16.9.2011 13:02

  Vaše doměnky jsou nepodložené. Současné vědecké poznatky tak jak se odrážejí v doporučení Evropské komise 2006/647 jasně vypovídají o tom, že přípravek s celodenní ochranou neexistuje a podobná označení jsou přímo tímto doporučením zapovězena (tzn. Daylong odporuje tomuto doporčuení již svým názvem). Totéž platí pro ochranu poskytovanou po pobytu ve vodě a pro nutnost opakované aplikace. Tato doporučení vychází z vědecky ověřených zjištění, která dokazují, že úplná ochrana před škodlivými následky slunečního záření není možná.
  Znovu připomínáme, že samotný fakt, že se nespálíte, nevypovídá o ochraně před slunečními paprsky v celém spektru a že k poškození pokožky s následky v podobě rakoviny kůže dochází i bez jejího viditelného spálení.

  reagovat

  R R
 • Lenka 18.7.2011 09:22

  Výsledek testu mě tedy překvapil - s krémy Daylong jsem maximálně spokojená, ač mám na slunce citlivou pokožku stačí jedno namazání za den, na voděodolnost si rovněž stěžovat nemohu (konkr. Daylong Kids 30). Narozdíl od výrobku Avéne s SPF 50 po jehož použití jsem se i na Vysočině připálila a o voděodolnosti nemůže být ani řeč...
  Bohužel nemohu posoudit, zda po použití kteréhokoli krému proti slunci budu nebo nebudu mít rakovinu kůže, nicméně se spokojím alespoň s tím, že mohu vylézt z domu bez rizika, že se vrátím rudá a s vyrážkou.

  reagovat

  R R
 • Saša 27.6.2011 20:31

  Ja jsem take velmi spokojena s timto kremem, pouzivala jsem dokonce i v tropech, stacilo jedno namazani za den, i kdyz jsme se koupali v mori. Otazka pro dtest: Byla vodeodolnost testovana 30 minut po aplikaci tak, jak je uvedeno v navodu tohoto pripravku?

  reagovat

  R R
  • Tereza 4.5.2012 12:20

   Naprosto souhlasím s tímto příspěvkem. Osobně jsem Daylong měla při pobytu v Austrálii a od té doby je to můj nejoblíbenější přípravek. S tou voděodolností by mě také zajímalo, jak byl přípravek testován...

   reagovat

   R R
 • Helena 24.6.2011 23:23

  Test nebyl proveden objektivně, se záměrným poškozením značky Daylong. Pokud je v letáku jasně psáno, že se má do vody jít až po 30 minutách, není to tam pro srandu králíkům, ale proto, že do té doby není voděodolnost garantovaná.

  Daylong je jediný opalovací krém na českém trhu, který má kód SÚKLu = ověřenou účinnost. Narozdíl od vítěze tesu, krému značky DM.

  reagovat

  R R
  • jana novotná 8.5.2012 12:13

   VÝSLEDEK TESTU MĚ TAKÉ PŘEKVAPIL, ALE DAYLONG ROZHODNĚ NEMÁ KOD SUKL!! (ted ověřeno na Phoenixu) Registrovaný léčivý přípravek kontroluje SUKL, což rozhodně Daylong není(registrovaný léčivý přípravek). Je to pouze tkz. doplněk stravy, u kterých se kontroluje zdravotní nezávadnost nic víc, což vubec nespadá pod kompetence SUKL.PharmDr. Jana novotná

   reagovat

   R R
 • dTest redakce 23.6.2011 11:16

  Výsledky našeho testu se vztahují pouze k testovanému výrobku pro danou sezónu a k testovanému ochrannému faktoru. Složení výrobků se může rok od roku měnit. Ochranu ve vodě nelze poznat podle toho, zda se krém rozpustí nebo ne, klíčové je, zda UV filtry v něm obsažené fungují tak, jak mají (měří se ochranný faktor po expozici vodě, který je vždy výrazně snížený). Stejně tak nelze poznat ochranu podle toho, že se nespálíte neboť spálení způsobuje jen UVB záření, UVA, které je také rakovinotvorným faktorem spálení nepůsobí.
  Výrobek, který by vydržel chránit celý den, ani výrobek, který by dostatečně chránil po pobytu ve vodě neexistuje! Aplikaci je nutné opakovat pravidelně a vždy po pobytu ve vodě, a to i u výrobků Daylong!

  reagovat

  R R
 • Ondřej 22.6.2011 14:27

  Moje žena tento produkt používá na děti více než deset let na doporučení kožní lékařky. Začala s tím u první dcery a protože s ním byla spokojena hlavně proto, že se ve vodě nesmýval (narozdíl od výsledků testu), tak jej používá i u druhé dcery.

  reagovat

  R R
  • Pavla 23.6.2011 20:27

   Také jsem byla vždy s výrobky Daylong spokojená. Používáme je 8let.

   reagovat

   R R
  • Helena 23.6.2011 10:30

   Také se přidávám, mám lehčí alergii na sluníčko v oblasti hrudníku a ramen a Daylong skutečně pomáhá, sluníčko se na kůži nedostane ani ve vodě, používám ho už nekolik let. Výsledky testu mě také velice překvapily, tak snad výrobce nezměnil složení..

   reagovat

   R R
  • Šárka 23.6.2011 08:26

   Také mě výsledky testu překvapily! Používám tento krém už několik let, i když byly děti malinké a nikdy jsem neměla problém ani u moře. Namazala jsem je jen jednou a stačilo to na celý den! Jen loni v termálním bazénu se krém trochu rozpustil..nevím jestli to bylo tou teplou vodou, nebo výrobce změnil složení..?! Uvidíme letos :-)

   reagovat

   R R
  • _mlha 23.6.2011 06:07

   Souhlasím, tohle opalovací mléko používáme už několik let i na malé děti a jsme velice spokojeni, stačí se natřít jednou denně. Nevím jak dělali testy...

   reagovat

   R R
   • dTest redakce 23.6.2011 11:12

    Výsledky našeho testu se vztahují pouze k testovanému výrobku pro danou sezónu a k testovanému ochrannému faktoru. Složení výrobků se může rok od roku měnit. Ochranu ve vodě nelze poznat podle toho, zda se krém rozpustí nebo ne, klíčové je, zda UV filtry v něm obsažené fungují tak, jak mají (měří se ochranný faktor po expozici vodě, který je vždy výrazně snížený). Stejně tak nelze poznat ochranu podle toho, že se nespálíte neboť spálení způsobuje jen UVB záření, UVA, které je také rakovinotvorným faktorem spálení nepůsobí.
    Výrobek, který by vydržel chránit celý den, ani výrobek, který by dostatečně chránil po pobytu ve vodě neexistuje! Aplikaci je nutné opakovat pravidelně a vždy po pobytu ve vodě, a to i u výrobků Daylong!

    reagovat

    R R
    • Alena Malá 15.9.2011 14:22

     Daylong v různých silách (od 16 do 50) používám již přes 10 let. Úplně jsem přestala používat jakékoliv jiné opalovací krémy. Mám extrémně citlivou kůži, vůbec se neopaluji. A není pravda, co tvrdí zástupci dTestu že neexistuje opalovací krém, který stačí nanést jednou za den a navíc je také voděodolný. Daylong stačí. A není jediný. Na jedno natření vydrží účinkovat celý den a i při pobytu ve vodě. Přitom zůstávám sluncem naprosti netknutá s bílou kůží!

     reagovat

     R R
     • Jana 26.10.2011 12:55

      Já nevím, vy neumíte číst? Možná by nebylo od věci si zjistit co je UVA záření....Nechápu jak si někdo může myslet, že se stačí natřít jednou denně. To opravdu nemůže nikdo myslet vážně! Zkuste zajít za dermatologem, tomu se zježí vlasy na hlavě až mu to povíte!

      reagovat

      R R
      • T 15.7.2012 23:18

       Zkusenost uzivatelu Daylong tu ukazuje, ze natrit jednou denne staci proti skodlivejsimu UVB. Dostatecnost ochrany proti UVA dle osobni zkusenosti skutecne urcit nemohou. I tak je vase tvrzeni o nemoznosti celodenni ochrany demagogicke a vysledek testu podivne v rozporu se zkusenosti uzivatelu.

       reagovat

       R R
       • Jana Tomášková 13.6.2013 14:54

        Také já se musím připojit ke kladnému hodnocení krémů Daylong, 15, 25 a více používáme již mnoho let k plné spokojenosti. Každý rok jezdíme šnorchlovat do tropické oblasti (Maledivy) a nikdy jsme žádné potíže neměli. Nespálili jsme se, zatím jsme rakovinu kůže nedostali (používáme ho od začátku jeho prodeje v ČR).Naprostá spokojenost!

        reagovat

        R R

Přihlásit