Databáze nebezpečných výrobků

Herlaine Paris dámské kožené rukavice

Hlášení RAPEX 12/2016

Černé dvoudílné kožené rukavice: hřbet ruky je z černé semiše s hnědými puntíky a dlaň je pokryta hladkou kůží. Velikost vzorku S.

Typ výrobku reference 0635; 733766 GMS
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Rukavice obsahují azobarviva, která uvolňují nadměrné množství aromatických aminů 4-aminobifenylu (naměřeno 84 mg/kg) a benzidinu (naměřeno 714 mg/kg).

Když je výrobek v delším přímém kontaktu s kůží, může být tato látka kůží vstřebána. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu a mutaci buněk a mohou ovlivnit reprodukci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 26.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit