Databáze nebezpečných výrobků

Rukavickarske zavody Dobris a.s. dámské kožené rukavice

Hlášení RAPEX 33/2015

Dámské rukavice z tmavě zelené kůže. Velikost vzorku: 19. K výrobku je připevněn štítek.

Typ výrobku 814-9677-221-1xx-07
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje azobarviva, která uvolňují nadměrné množství aromatického aminu p-kresidinu (naměřeno 102 mg/kg). Při delším přímém kontaktu s kůží se tento amin může do kůže vstřebat. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu, mutaci buněk a ovlivnit reprodukci.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, varování spotřebitelů před riziky, svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.08.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Anonym 27.8.2015 12:18

    Zajímalo by mě, jak je možné, že se tento výrobek dostal do prodeje, když jsou rukavičkàřské závody od roku 1992 v likvidaci.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit