Databáze nebezpečných výrobků

Alpe dámské boty

Hlášení RAPEX 36/2019

Dámská letní obuv se světle šedým semišovým svrškem, béžovou koženou podšívkou, světle šedou semišovou stélkou, hnědým podpatkem, hnědou plastovou vnější podešví podpatkem a dlouhými koženými řemínky s koženými střapci pro zapínání, velikost 37 podle etikety.

Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota do 25 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý a může vyvolat alergickou reakci.

Země původu Španělsko
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Čárový kód 1333130204
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 09.09.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit