Databáze nebezpečných výrobků

Love Red Dámské boty

Hlášení RAPEX 9/2010
Dámské černé střevíčky s tkaničkou lemující přední stranu. Tkanička končí zavázáním na mašli. Zapínací řemínek se připíná po straně boty. Obal je černá kartonová krabice na boty. Obchodní název 'love red' je vytištěn na víku v poli s červenými srdci různých velikostí. 

Typ výrobku Model BLACK 0100, čj. 92200563
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko, protože obsahuje 4,2 a 4,1 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v podšívce a stélce. 
Země původu Čína
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 02.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit