Databáze nebezpečných výrobků

Buffalo London Dámská obuv

Hlášení RAPEX 6/2012

Černé dámské baleríny, svršek z černé kůže s černým textilem a černou mašlí, výstelka a vložka z béžové kůže, podrážka z hnědého plastu. Velikost 39.

Typ výrobku Buffalo London / Kid Leather, black 01
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože vložka a výstelka obsahují 67 mg/kg šestimocného chromu, který může způsobit alergické reakce.

Země původu Čína
Čárový kód 4044618600654
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně svolal od spotřebitelů.

Datum publikace 18.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit