Databáze nebezpečných výrobků

Zeeman dámská noční košile

Hlášení RAPEX 36/2017

Šedá / černá / růžová vzorovaná dámská noční košile s kontrastním živůtkem, ozdobena krajkou. S nastavitelnými šedými pásky, zboží bez obalu se zavěšeným štítkem.

Typ výrobku 28059
Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje azobarvivo disperzní žluť 23 (CI 26070) uvolňující nadměrné množství aromatického aminu 4-aminoazobenzenu (naměřená hodnota: 567 mg / kg). Pokud je přípravek v přímém a dlouhodobém kontaktu s kůží, aromatický amin může být absorbován kůží. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu, buněčné mutace a ovlivnit reprodukci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (dovozce).

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 10.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit