Databáze nebezpečných výrobků

AdR Cyanoakrylátové lepidlo "Super Glue - Extra Super Power – Cyanoacrylate Adhesive"

Hlášení RAPEX 17/2012

Cyanoakrylátové lepidlo v obalu po čtyřech tubách s plastovými víčky, z nichž každá obsahuje 3 g tekutého lepidla. Na každé je nápis "Super Glue" v červené barvě na žlutém pozadí. Tuby jsou zabalené pod plastovým krytem na kartonu s nápisy “Super Glue”, “Bonds-Rubber-Metal-Glass-Plastics-Ceramics-Wood”, “AdR”, “Extra Super Power” a “Warning this glue bonds skin in seconds keep out of reach of children” v červené, žluté a bílé barvě; na zadní straně je text v angličtině: složení lepidla, návod k použití, značka “CE”, která je odlišná od pravé značky.

Typ výrobku kód výrobku: NO. M-18-10
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 20% chloroformu. Navíc obsahuje 0,08% dichlormethanu a 0,03% dichlorethanu a také další sloučeniny (akrylonitril, methylmethakrylát, benzen, tetrachlormethan, triethylfosfát), které jsou klasifikovány jako nebezpečné směrnicí ES č. 1272/2008.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP), směrnice 1999/45/ES a nařízení REACH.

Čárový kód 8 395796 800578
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 06.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit