Databáze nebezpečných výrobků

Baby Čokoládová vejce s hračkou "Funny Dogs"

Hlášení RAPEX 18/2011

Vnější vzhled: skládaná kartonová krabice Uvnitř hliníková folie (obal pro čokoládové vejce) a dvoudílné plastové vejce (obal pro hračku). Do obalu je vloženo varování a návod k sestavení. Popis: každé čokoládové vejce obsahuje žluté plastové vejce. Každé čokoládové vejce obsahuje hračku nebo části, z kterých se podle návodu hračka složí (všechny části jsou z plastu). Různé modely: např. auto, papoušek na houpačce, foukací hračka s vrtulí. Rozměry: auto: 4 cm dlouhé, papoušek cca 7 cm vysoký, nafukovací hračka cca 6 cm dlouhá. Funkce: foukací hračka: přes náustek se foukne do vrtule, která se roztočí a stoupne do vzduchu.

Typ výrobku L.0148 datum spotřeby: 30.05.2012
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze oddělit náustek foukací hračky s vrtulí a náustek je tak malý, že ho mohou děti spolknout.

 

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN .

Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 15.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Martin Sochor 21.5.2011 15:31

    A co Kinder vajíčka??? Ty nestáhnete z prodeje ???

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit