Databáze nebezpečných výrobků

ČOI varuje před přístrojem pro kojence Angelcare bez krytky kabelů

Angelcare, pohybový a zvukový monitor v různých typových provedeních, byl nahlášen Maltou do systému Rapex, neboť nebyl dostatečně zabezpečen a při jeho užívání došlo ke dvěma případům uškrcení dítěte.

Společnost ANGELCARE MONITORS INC. přijala dobrovolné opatření spočívající v doplnění výbavy výrobku zvyšující jeho bezpečnost. Výrobek již byl doplněn o krytku kabelů a výstražná varování upozorňující na možná rizika  spojená s užíváním výrobku.

Typ výrobku typová provedení (AC1100, AC201, AC300, AC301, AC401, AC601
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Základna je k monitoru připojena kabelem. Pokud je kabel nesprávně upevněn, může se dostat do dosahu dítěte a hrozí uškrcení.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce písemně nařídila distributorům, aby doplnili problematický výrobek kvůli bezpečnosti dětí krytkou kabelů. Spotřebitelé, kteří výrobek již zakoupili, by si měli vyžádat od dodavatele dodání doplňujících bezpečnostních prvků.

Poznámka

Česká obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, aby při nákupu podobných přístrojů, určených pro sledování kojenců a malých dětí, vždy pečlivě ověřovali účel použití, který by měl být uveden v doprovodných informacích u výrobku. Na trhu jsou přístroje monitorující dech, avšak pouze zdravotnický prostředek, jehož funkčnost je prokázána klinickým hodnocením, je vhodný nejen pro monitorování dechu dítěte, ale také jako prevence před SIDS (syndromem náhlého úmrtí dítěte).

Datum publikace 15.08.2014
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit