Databáze nebezpečných výrobků

Coastguard pánská čepice

Hlášení RAPEX 16/2015

Olivově zelená čepice se světle hnědým páskem na okraji, poloviční pásek vzadu, nastavitelný s kovovou sponou, šedozelený pásek absorbující pot uvnitř, velikost vzorku: 99.

Typ výrobku 70103-9999, , ON.E-2011/00445
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Šedozelená barva pásku absorbujícího pot obsahuje azobarviva, která uvolňují aromatický amin 4-aminoazobenzen v koncentraci nad povolený limit 30 mg/kg (naměřeno: 562 mg/kg ). Tento aromatický amin může při kontaktu s kůží vyvolat alergii a je považován za karcinogenní.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4 029148979746
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit