Databáze nebezpečných výrobků

De Jong & Partners Čisticí přípravek "Badkamer cleaner extra krachtig"

Hlášení RAPEX 25/2012

Lahvička s rozprašovačem, objem 750 ml. Výrobek obsahuje kyselinu fosforečnou. Na zadní straně je krátký návod k použití v holandštině, němčině, angličtině a francouzštině.

Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí a nebezpečí poleptání, protože obsahuje roztok kyseliny s pH 1,3. Výrobek proto musí být označen jako žíravý, ale na lahvičce označení "C" chybí a označení nebezpečí a bezpečnostní varování jsou nesprávná. Obal nemá pojistku proti použití dětmi a žádné hmatové varování. Uživatel proto není informován o nebezpečí při kontaktu s kůží a očima. Nebezpečí hrozí zvláště dětem a nevidomým kvůli absenci ochranných prvků.

Země původu Bulharsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o klasifikaci, balení a označování látek a směsí (CLP) a Směrnice 1999/45/ES.

Čárový kód 8717496472045
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Stažení zboží z trhu.

Datum publikace 05.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit