Databáze nebezpečných výrobků

MISTER POMEZ čisticí gel "Gel Líquido"

Hlášení RAPEX 40/2016

Tekutý čisticí gel. Prodává se v bílé neprůhledné nádobě s modrým víčkem se závity. K výrobku je připevněn modrý štítek.

Typ výrobku 1 litr
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek způsobuje poleptání. Jelikož na výrobku není varování před kontaktem s kůží požadované pro tento typ výrobku, jméno obsažených látek a upozornění, uživatel nedostává informace o bezpečném použití výrobku a nebezpečích spojených s jeho kontaktem s kůží nebo požitím.

Země původu Španělsko
Rozpor s

ýrobek není v souladu s nařízením (ES) 648/2004 o čisticích prostředcích.

Čárový kód 8412716210017
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.10.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit