Databáze nebezpečných výrobků

Baby Brother chytání rybiček

Hlášení RAPEX 48/2019

Hra na chytání rybiček složená z 12 malovaných rybiček z dřevěných destiček s kovovými nýty a dvou rybářských prutů s magnetem na konci udice. Zabaleno v kartonové krabici.

Typ výrobku Model BX-201
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Malý magnetický háček má vysoký magnetický tok a může se snadno oddělit.Pokud jej dítě vloží do úst, může dojít k udušení. Kdyby dítě magnety najednou spolklo, mohly by se přitahovat a způsobit blokaci nebo perforaci intestinálního traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 01.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit