Databáze nebezpečných výrobků

ANIMAL ALLEY chrastítko

Hlášení RAPEX 22/2016

Barevné chrastítko ve tvaru bubnu z měkkého materiálu. Uvnitř bubnu jsou tři plastové kuličky s rolničkami. Dodává se v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku položka č.: GH61095, kód: 5161095
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Plast obalu je příliš tenký, a pokud si s ním dítě hraje, může zakrýt současně ústa i nos a způsobit udušení. Plastové části hračky obsahují di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 21 % hm.). Tento ftalát může způsobit poškození zdraví dítěte a může představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů. Výrobek obsahuje také di-isononylftalát (DINP) (naměřeno 1,9% hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5205193027857
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit