Databáze nebezpečných výrobků

Chrastítko s rolničkou LOPTA

Plastové chrastítko s rolničkou, která je zabalená v síťce. Uvnitř kulaté části se nachází rolnička, která při zachřestění vydává chřestivý zvuk. Na připevněné papírové etiketě jsou uvedeny údaje o dovozci, výrobci, návod na použití a bezpečnostní upozornění a taktéž je na ní připevněno označení CE.

Typ výrobku N: 024 049
Kategorie Jídlo a pití - Jídlo + pití
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce nárazem pouzdro chrastítka prasklo a rozbilo se na dvě lepené části a vypadla z nich rolnička, která úplně zapadla do válce na malé části. Chrastítko nesplňuje požadavky na velikost a tvar určené pro malé děti, které neumí sedět bez opory. Její tvar je takový, že vyčnívá ze základny zkušební šablony. Pokud bereme v úvahu běžný a předvídatelný zvyk malých dětí vkládat často věci do úst, představuje chrastítko spolu s uvolněnou rolničkou riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

V čase šetření se předmětný nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Prodávajícímu byly uloženy závazné pokyny: stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, nabízet a prodávat jen bezpečné výrobky, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu  přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 17.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit