Databáze nebezpečných výrobků

Song yang toy Chrastítko pro kočárek - dětské hračky - hračky pro nemluvňata

Hlášení RAPEX 7/2010
Hračkou je sada dvou chrastítek na provázku pro zavěšení na kočárek. Skládá se ze čtyř postav ve tvaru postaviček z kreslených filmů. Na štítku a na obalu jsou varování a informace o produktu: jméno a adresa dovozce, "CE značka", "Made in China (vyrobeno v Číně)", číslo výrobku a EAN, varování týkající se nutnosti odstranění hračky z kočárku jakmile si dítě začne sedat, nebo se zvedat, "The packaging is not a toy and should be keep out of reach of children (obal není hračka a měl by být držet mimo dosah dětí)", "Store the packaging for further reference (uschovejte obal pro pozdější informace)".

Typ výrobku výr. č.: 909-25
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení a zranění v důsledku nepřiměřené délky provázku. Provázek se může protáhnout o 133,8% (přijatelná úroveň, je až do 40%).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 5907616625748
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu dovozcem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit