Databáze nebezpečných výrobků

Mauri Kunnas Chrastítko - Helisevät pehmokuutiot

Hlášení RAPEX 9/2010
Čtyři chrastící kostky s různými barevnými zvířecími postavami, baleno v kartonové krabici. Různé malé části, například vyšitý roh kozy, jsou připojeny k číslům. Velikost krychle je 10 x 10 x 10 cm a povrch je ze 100% bavlněného materiálu. 

Typ výrobku 36390000 na faktuře
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko, protože malé části (roh kozy) lze snadno sundat. Tyto volné části se vejdou do válce na malé části. 
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Datum publikace 02.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit