Databáze nebezpečných výrobků

Smiki Chrastítko - Grzechotka "Plac zabaw"

Hlášení RAPEX 7/2010
Velké chrastítko vyrobeno z tvrdého plastu, v barvě oranžové, žluté, modré, fialové, růžové a zelené. Uvnitř hračky jsou různé chrastící, otočné a pohyblivé části. Balení je papírová krabice s obrázkem výrobku, s upozorněním a informacemi týkající se produktu: jméno a adresa dovozce, "CE značka", "€œMade in China (vyrobeno v Číně)", číslo výrobku a EAN, jméno značky, piktogram týkající se věku +6M a návod k použití.

Typ výrobku NO 736443230
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože hladina zvuku je příliš vysoká (86 dB zjištěno zatímco 85 dB je přijatelné).
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 2000029467899
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a zničení výrobků dovozcem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Táňa Svobodová 6.9.2011 17:59

    Máme toto chrastítko již několik let doma a bodovalo u obou našich dětí. Máme s ním vynikající zkušenost, přijde mi škoda, že se stahuje z trhu. Upřímně mi není jasné, kde má překračovat tu hladinu hluku - snad, že by jste s ním divoce třepali schválně u ucha batolete, aby velmi chrastili uvnitř kuličky ? Na trhu mi přijdou, že jsou rozhodně mnohem horší a nebezpečnější výrobky, toto je blbost (zvlášť když porovnám hlasitost sypajících se kuliček s řevem naší dcery, co musí syn poslouchat a jinými zvukovými vjemy...).
    Toť můj názor.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit