Databáze nebezpečných výrobků

Toys Chrastítka "Toys"

Hlášení RAPEX 28/2012

Chrastítka s rukojetí ze žlutočerveného a oranžovočerveného plastu. Oranžovočervené chrastítko má uprostřed zelené kolečko, které chrastí. Zabaleno v průhledných sáčcích uzavřených barevným kartonem.

Typ výrobku č.: 328A, č.: 328B
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození sluchu, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože držadla jsou příliš dlouhá a děti, které ještě nesedí, by si je mohly vsunout do krku. Oranžovozelené chrastítko je navíc příliš hlasité, a proto hrozí poškození sluchu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1:2011.

Čárový kód 4792817371560
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 26.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit