Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Chlupatá koule "Fluffy Ball"

Hlášení RAPEX 9/2012

Elastické koule s různými výstupky a smyčkami na prsty. Na jedné straně je natištěn obličej. Prodává se v různých barvách (oranžová, žlutá), velikost 10 cm v průměru. Uvnitř je plastová koule, která bliká. Obal: kartonová krabice o velikosti 29 x 18 x 20 cm se skládacím víčkem a různým textem: ‘Fluffy Ball’, ’Two Tone’ , ‘Soft & Safe’, ‘Flashing’, ‘Soft & Squeezy!’, ‘Throw It!’, ‘Caution: To avoid the sharp matter & point’, ‘Warning: Choking Hazard. Small parts. Not for children under 3 years’.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Elastičnost a tvar způsobují to, že pokud se koule roztočí, může se vytáhnout do dlouhého tvaru a omotat kolem dětského krku, kvůli čemuž hrozí uškrcení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 15.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit