Databáze nebezpečných výrobků

Cars Chlapecké sandály

Hlášení RAPEX 40/2010
Chlapecké sandály vyrobené z umělé hmoty a textilu v červené barvě s bílou podšívkou. Na sandálech je vytištěno: McQueen, 95 a obrázek kreslené postavičky McQueen.

Typ výrobku Model: 6402993900, výrobek č.: 531388
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 32% hmotnosti dibutyl ftalátu (DBP), 1,3% hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP) a 0,28% hmotnosti di-"isobutyl" ftalátu (DIBP). Sandály mohou nosit děti na bosé nohy po mnoho hodin, čímž by nohy dítěte byly v intenzivním kontaktu s plastem a vystavení ftalátům by mohlo být velmi vysoké.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit