Databáze nebezpečných výrobků

Yong Da chlapecké obleky

Hlášení RAPEX 52/2010
1. Zboží č. QX20: Chlapecký hnědý oblek (a k němu obal na oblek) s bílou košilí s dlouhými rukávy a kravatou s geometrickým vzorem. 2. Zboží č. QX28 grey: Chlapecký tmavě šedý oblek s tenkými proužky, vestou a košilí s dlouhými rukávy s kravatou se vzorem s malými kostkami. 3. Zboží č. QX30: Chlapecký tmavě modrý oblek s tenkými proužky s bílou košilí. Štítek z šedé látky všitý na vnitřní straně saka nese značku saka v červené. 4. Zboží č. QX31: Chlapecký modrý oblek s tenkými proužky s bílou košilí, kravatou se světlými horizontálními pruhy ve dvou odstínech béžové/zlaté oddělené úzkými hnědými proužky. 5. Zboží č. QX28 black: Chlapecký černý oblek s tenkými proužky, vestou a košilí s dlouhými rukávy s kravatou se žlutým/zlatým a hnědým vzorem s proužky dvou různých šířek.

Typ výrobku QX20/QX28 grey, QX30/QX31/QX28 black
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 0,6 do 5 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Podle německého federálního institutu pro odhad rizika (BfR; 2007), šestimocný chrom by měl být pod tímto limitem, protože způsobuje alergické reakce, jako je kontaktní dermatitida. Vzhledem k tomu, že je oblečení určené pro děti, které mají tendenci si oblečení kousat, musí se také brát v potaz příjem chromu ústy.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit