Databáze nebezpečných výrobků

Matige Chlapecká obuv

Hlášení RAPEX 21/2011

Chlapecké modré boty ve žluté kartonové krabici označenou jménem značky, číslem modelu, barvou, velikostí a čárovým kódem.  V krabici je sáček s přípravkem proti plísni s nápisy “SILICA GEL” “DO NOT EAT” “THROW AWAY”.

Typ výrobku Model:440075 velikost: 30; barva: modrá
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli přítomnosti 0,23 mg/kg dimetylfumarátu (DMF) v obuvi a 0,3 mg/kg v sáčku uvnitř obuvi. Dimetylfumarát je látka, která je při kontaktu s kůží považována za škodlivou, dráždivou a alergenní.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky rozhodnutí 2009/251/ES.

Čárový kód 2304400751
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit