Databáze nebezpečných výrobků

Culligan Chladič a sytič vody "Waterbar"

Hlášení RAPEX 13/2016

Dávkovač vody připojený k přívodu vody, který vodu filtruje. Funguje s jednorázovými bombičkami s až 600 gramy oxidu uhličitého. Obsahuje čtyřlitrovou nádrž, ve které se voda mísí s CO2.

Typ výrobku 22376
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Zranění
Nebezpečí

Bezpečnostní pojistka na ventilku redukujícím tlak instalovaném na bombě s CO2 může selhat, což by mohlo vést k explozi bomby a vystřelení úlomků, které by mohly způsobit zranění.

Již vzniklé úrazy

Byly zaznamenány čtyři nehody.

Země původu Itálie
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 03.04.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit