Databáze nebezpečných výrobků

CHENG FENG dětská chrastítka "Mobile"

Hlášení RAPEX 22/2016

Sada 8 barevných chrastítek různých tvarů, z tvrdého plastu. Chrastítka jsou zabalená v průhledné plastové lahvi (výška cca 22 cm) ve tvaru dítěte s oranžovým obličejem a kloboukem našroubovaným nahoře.

Typ výrobku položka č.: 8201-101, Model: 740291, sada: PI2000
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Všechna chrastítka (kromě chrastítka ve tvaru ovoce), stejně jako černé plastové díly připevněné ke koncům šňůrky na vnějším klobouku, mohou snadno prasknout, čímž vzniknou malé části a hrozí udušení.  Navíc hlava chrastítka ve tvaru medvěda a držadlo chrastítka a nápisem 'Happy Music' mohou zablokovat dýchací cesty a způsobit udušení. Hrozí také zranění, protože chrastítka snadno prasknou a vznikají ostré hrany a špičatá místa.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 074029100001
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit