Databáze nebezpečných výrobků

Innovaciones MS cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 51/2013

Skládací cestovní postýlka se skládací matrací a přenosnou taškou. Výrobek je zabalen v kartonové krabici s následujícími informacemi: Nº PC/BOX, 1 PCS, CNT, 21.7x21.2x79cm.

Typ výrobku Ref. 630120
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože matrace je připevněna pouze ve středu pruhem suchého zipu. Strany jsou nezajištěné, takže je možné, že dítě zvedne matraci a zůstane uvězněno. Štítek navíc nesplňuje požadavky, co se týče bezpečnostních varování a návodu k použití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716.

Čárový kód 8436046381452
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 02.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit