Databáze nebezpečných výrobků

Lionelo cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 47/2019

Výrobek byl dočasně stažen z databáze hlášením RAPEX č. 48/2019 na základě žádosti ohlašujícího úřadu. Čeká se na výsledky dalších šetření.

Skládací dětská postýlka s kovovým rámem, šedou a růžovou látkou a bílou síťovinou, kterou lze na jedné straně otevřít zipem. Výrobek má dvě přídavná madla a funkci houpání. Balení: růžová textilní taška

Typ výrobku Suzie
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Rám není dostatečně stabilní a mohl by se snadno překlopit. Malé dítě by mohlo z postýlky vypadnout a utrpět zranění. Dále by se o vystupující části postýlky mohlo zachytit oblečení dítěte, což by mohlo vést k uškrcení.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 24.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit