Databáze nebezpečných výrobků

Jumbo cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 46/2015

Přenosná cestovní postýlka se dvěma koly s brzdami. Na jedné straně je postranní kapsa pro doplňky a na druhé otvor se zipem. Nesložené rozměry: Délka: 125 cm/ šířka: 65 cm. Dodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku Model My little Princess, zboží č. P9001P
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Malé jezdce zipů na postýlce lze oddělit a hrozí, že je děti vloží do úst a udusí se. Matrace se snadno složí a dítě ji může zvednout a zůstat pod ní uvězněné. Hrozí udušení. Základna snadno praskne, což může vést ke zranění. Na postýlce jsou místa, kde se mohou zachytit dětské prsty a hrozí zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716-1/2.

Čárový kód 0267083000031
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.11.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit