Databáze nebezpečných výrobků

Michelin cestovní adaptér zásuvky

Hlášení RAPEX 49/2013

Modrý univerzální cestovní adaptér zásuvky s označením "Michelin" na straně. Pro použití ve Velké Británii, Evropě, USA a Austrálii. Velikost 6 x 4,5 x 5,5 (cm), hmotnost 85g. Dodává se v bílé krabičce.

Typ výrobku AC-002MT
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Blokovací mechanismus adaptéru se může poškodit, což umožní vložit do adaptéru současně dvě sady kolíků a zapojit je do elektřiny. Pokud se takový adaptér zapojí do zásuvky, budou volně přístupné kolíky pod napětím představovat nebezpečí úrazu elektrickým proudem pro uživatele.

 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu s příslušnou normou IEC 60884.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 28.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit