Databáze nebezpečných výrobků

Cestovní adaptér zásuvky

Hlášení RAPEX 24/2015

Adaptér zásuvky s černým plastovým obalem. Do adaptéru lze vložit zástrčky různých typů. Technické údaje: 10A 250V~, MAX 2200W. Rozměry: cca 44,6 mm x 34,5 mm x 22,4 mm. Na papírovém obalu je text: "Wtyk AC PL – GN.USA czame". Výrobek se dodává v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku ZLA0130A
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Do zařízení lze vložit zástrčku třídy I, ale ochranný zemnicí obvod je přerušen. To může vést k úrazu elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy IEC 60884.

Čárový kód 5901436773528
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 23.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Mgr.MIkanová 30.6.2015 07:48

  Co na to Státní zkušebna?
  Všechny výrobky, které přijdou na Český trh musí mít atest o způsobilosti a nezávadnosti od Státní zkušebny, nebo Státního zdravotního ústavu, Státní zkušebny léčiv, vztahuje se to zrovna tak na lokomotivu i špendlík, jak říkal Rott, ale i na lopatu, svetřík, housku, penicilin, atd. K čemu houska, když po ní školáci dostanou průjem, k čemu lopata, když si chirurg rozřízne ruku, k čemu ona lokomotiva, když nebrzdí.
  Nemít atest znamená milionové pokuty.
  Hromadná hloubková opakovaná nekompromisní kontrola všech prodejních míst, zejména distribučních i obchodních center, by při zákonem stanovené výši pokut znamenala zahojení celého národního rozpočtu. Kontrolory bych odměnila tak, aby neměli zájem vzít úplatek. Ať zbohatnou stejně jako náš národní rozpočet. Dokáže někdo ucpat tento veliký cedník, kterým utíkají naše peníze. V této době nemám šanci koupit funkční mixer nebo bicykl. Za pár dní se rozpadne a záruku mi neuznají, protože to podle nich přišlo do kontaktu třeba s kopřívou. Je to blbost, znění atestu je jiné, ale prodejci neuznají záruční opravu za nic na světě, přišli by o prémie. Tady je další únik mých i státních peněz. Zaplaťte dobře kontrolorům, motivujte je.
  Zdraví Mgr.MIkanová amikanova@seznam.cz

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit