Databáze nebezpečných výrobků

Somogy Elektronic - home by somogyi cestovní adaptér zásuvky "Universal travel adaptor"

Hlášení RAPEX 5/2013

Adaptér zásuvky obsahuje tři oddělené adaptéry (A, B/C, D) s modrým průhledným krytem. Dva z nich lze do sebe zapojit. Celý set lze spojit průhlednou plastovou součástkou s destičkou s údaji a nálepkou. Na nálepce je nápis: "46, 1114". Podle návodu k použití obsahuje sada díly A, B, C, D.

Typ výrobku AC 01B
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože lze kvůli jeho konstrukci vložit do zásuvky jen jeden kolík a druhý nechat volně přístupný uživateli. Do zásuvky adaptéru lze vložit zařízení ochranné třídy 1, i když je přerušen zemnicí obvod.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60884.

Čárový kód 5 998312 765654
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 19.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit