Databáze nebezpečných výrobků

STOW cestovní adaptér zásuvky "Slimmest Travel Adaptor"

Hlášení RAPEX 33/2018

Mezinárodní cestovní adaptér s rozkládacími zástrčkami a výstupními porty pro zástrčky střídavého proudu a připojení USB.

Typ výrobku YT-TA
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Různé zástrčky lze otevřít současně a jsou elektricky spojeny. Je možné jednopólové zasunutí zástrčky. Pokud je jedna ze zástrček nebo jeden kolík vložen do zásuvky, může se uživatel dotknout kolíků druhé zástrčky nebo zbývajícího kolíku a utrpět úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí, příslušné evropské normy EN 60950 a národní normy BS1363.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 14.09.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit