Databáze nebezpečných výrobků

Royal Černá henna "Royal Black Henna"

Hlášení RAPEX 28/2012

Kartonová krabice (rozměry: 125x90x35mm) obsahující 6 x 10 g sáček prášku s barvou na vlasy. Uvnitř každého sáčku je návod k použití ve dvou jazycích: angličtině a arabštině. Žádný návod ve francouzštině.

Typ výrobku LIC kód: RAJ/COS/97/1822-C sériové č. 209, datum výroby: 08-2010
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 2-nitro-para-fenylendiamin, látku, která je v kosmetice zakázána a 9,3 % Parafenylendiaminu (PPD), který je klasifikován jako silně dráždivý. Navíc na balení chybí varování, které se musí objevit na barvách obsahujících tuto látku.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice a národních zákonů.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a informování spotřebitelů o rizicích.

Datum publikace 29.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit