Databáze nebezpečných výrobků

Afrin´s Černá henna (barva na vlasy)

Hlášení RAPEX 23/2012

Potištěný vnější karton obsahuje šest potištěných váčků, každý se svařeným sáčkem z hliníkové folie a návodem k použití. V každém sáčku s folie je dále potištěný sáček s 10g výrobku.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 10,9% parafenylendiaminu (PPD), který je klasifikován jako zdraví ohrožující. Oxidační barvy na vlasy obsahují tzv. spojovací látky, které vážou PPD a zabraňují dalším reakcím, které by vyprodukovali látky ohrožující zdraví. Této barvě tyto spojovací látky nejsou, a proto se nejedná o oxidační barvu, pro kterou je přítomnost PPD povolena.

Země původu Indie
Čárový kód 8906010540036
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 24.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit