Databáze nebezpečných výrobků

čelenka se svítícími rohy

Hlášení RAPEX 48/2019

Plastová čelenka s modrými svítícími rohy napájenými čtyřmi knoflíkovými bateriemi. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní knoflíkové baterie. Malé dítě by mohlo knoflíkové baterie vložit do úst a při spolknutí mohlo by dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností; varování spotřebitelů před riziky (prodejce).

Datum publikace 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit