Databáze nebezpečných výrobků

La Gran Familia čelenka na maškarní bál

Hlášení RAPEX 3/2015

Černá čelenka z tvrdého plastu s měkkými červenými plastovými rohy s vnitřním světlem a malým pouzdrem ve tvaru srdce uprostřed. Vzadu je černý vypínač světel. Zabaleno v průhledném zataveném plastovém sáčku s nálepkou.

Typ výrobku GF24968
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Přihrádka na baterie je snadno přístupná a děti by mohly knoflíkové baterie spolknout, což by mohlo poškodit trávicí trakt.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Čárový kód 8436025249681
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit