Databáze nebezpečných výrobků

Toyota Camry

Hlášení RAPEX 18/2022

Osobní vůz.

Typ výrobku individuální schválení
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Vzhledem k použitému materiálu se krytky na lopatkách uvnitř vývěvy mohou předčasně opotřebovat a mohou uvíznout mezi lopatkami a tělesem vývěvy. V důsledku toho mohou krytky poškodit lopatky a další součásti uvnitř vývěvy a nedodávat podtlak do posilovače brzd. Následně může dojít k náhlému snížení brzdného účinku bez předchozího varování, což zvyšuje riziko nehody.

Země původu Spojené státy americké
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky stanovené v Nařízení o schvalování motorových vozidel a jejich přípojných vozidel, jakož i systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků určených pro tato vozidla a o dozoru nad trhem s nimi.

Kód svolávací akce 21SMD-088
Datum výroby 06.07.2017 - 27.02.2018
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Datum publikace 10.05.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2022. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit