Databáze nebezpečných výrobků

čajový servis na hraní

Hlášení RAPEX 27/2020

Čajový servis na hraní ze dřeva tvořený podnosem, čajovou konvičkou, hrnečky, talířky, cukřenkou, lžičkami a čajovými sáčky. Výrobek byl nabízen online jako "Kids Girls Simulate Wooden Pink Tea Set Play House Educational Toy Kitchen Tools Toys Baby Early Education Puzzle Tableware Gift".

Sada je zabalená v růžové kartonové misce s víkem, vše zabaleno do plastového sáčku. Sada byla prodávaná online, zejména prostřednictvím služby Amazon.

Typ výrobku Model č. PTO_06B0
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, udušení
Nebezpečí

Sada obsahuje malé části, avšak postrádá povinné označení a varování před jejím používáním dětmi do věku tří let. Malé dítě by si s hračkou mohlo hrát, vložit malou část do úst a udusit se. Plastový materiál obalu ne dále příliš tenký. Pokud by si dítě s obalem hrálo, plast by mohl zakrýt nos a ústa a dítě by se mohlo zadusit. 
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku za nabídky online prodejců, stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 06.07.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit