Databáze nebezpečných výrobků

Bublifuk "Princesas Disney"

Hlášení RAPEX 50/2014

Bublifuk v růžovožluté lahvičce ozdobené obrázky Disney figurek. Prodává se z kartonové krabice, ve které je umístěno 12 ks.

Typ výrobku Ref. 014200106, sada 01/2013
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Koncentrace mezofilních aerobních mikroorganismů v mýdlové vodě je příliš vysoká (naměřená hodnota: 3 900 CFU/ml). Při požití nebo kontaktu s kůží hrozí infekce.

Země původu Španělsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy.

Čárový kód 8423138522756
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 12.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit