Databáze nebezpečných výrobků

KIM'PLAY bublifuk "Epée a Bulles"

Hlášení RAPEX 36/2014

Velký meč - bublifuk – 40 cm – v blistru s kartonovým pozadím.

Typ výrobku Reference: 163, sada 1233A / umístění na trh: duben 2012
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, mikrobiologické
Nebezpečí

Průhledný žlutý plast obsahuje 0,36% hm. dibutylftalátu (DBP). Ftaláty mohou způsobit poškození nenarozeného dítěte a mohou představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů. Roztok obsahuje aerobní mezofilní bakterie ve vyšším množství, než je povoleno. Při kontaktu s ústy, rukama a očima hrozí infekce.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 3225430001633
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 19.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit