Databáze nebezpečných výrobků

JIA TIAN Bublifuk "Bubble Ice Bullying"

Hlášení RAPEX 33/2012

Bublifuk v nádobě připomínající kornout zmrzliny různých příchutí. Prodává se z barevného kartonu s 24 ks. Na kartonu je obrázek bublifuku a dítěte, které si s ním hraje a slova  "NO DRINKING" a  "All new items, it cannot be missed" s výzvou ke sbírání různých variant. Na obalu je také varování v angličtině a španělštině o různých rizicích. Ke každému jednotlivému bublifuku je připevněn štítek s logem a údaji o dovozci.

Typ výrobku JT511, série IM 3124
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože celkový počet aerobních mikroorganismů je příliš vysoký (mezi 90 000 a 380 000 cfu/ml) - limit je 1 000 cfu/ml. Při spolknutí nebo kontaktu s kůží hrozí infekce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čárový kód 8059070515107
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 30.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit