Databáze nebezpečných výrobků

Free & Easy bublifuk "Bubble Blow"

Hlášení RAPEX 50/2013

Tři válcové nádoby růžové, oranžové a modré barvy s víčkem se závity s tyčinkou s kroužkem a mýdlovým roztokem. Ve víčku je hra s kuličkou.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože je kontaminován patogenními mikroorganismy jako např. aerobní mezofilní bakterie Enterobacteriaceae, Pseudomonas a Pseudomonas aeruginosa.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čárový kód 8711295895746
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení, označení příslušným varováním.

Datum publikace 31.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit