Databáze nebezpečných výrobků

Calvin Klein brýle

Hlášení RAPEX 23/2020

Kovové obroučky brýlí.

Typ výrobku Model: CK5454, barva: 604
Kategorie Oblečení a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Z obrouček, můstku a nožiček brýlí se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřená hodnota do: 63 µg/cm2/týden). Nikl je silný senzibilizátor a může vyvolat alergické reakce, pokud je přítomen ve výrobcích, které přicházejí do přímého a dlouhodobého styku s pokožkou.

Země původu Spojené státy americké
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH a nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 16128.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností, svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (distributor).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://instruoptiikka.fi/uutiset/takaisinveto-pyydamme-palauttamaan-nama-silmalasikehykset-instrumentarium-tai-nissen-myymaloihin/

Datum publikace 08.06.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit